Janševa stranka SDS, ko so bili še v opoziciji, so Borutu Pahorju očitali veliko kadrovanje, ki pa v primerjavi z Janševim kadrovanjem v letih 2004-2008 ni tako veliko. Pahor je v svojem mandatu zamenjal 1/3 ljudi, medtem ko jih je Ivan v svojih štirih letih zamenjal praktično vse. Jasno, koliko ljudi je dejansko zamenjal Pahor in koliko več jih je zamenjal Janša pač ni pomembno, za desničarje vsaj, za njih je pomembno le to, kaj reče veliki vodja! Če je Janša rekel, da jih je Pahor zamenjal več, to pač za njih zadostuje, ker privrženci SDS pač ponavljajo le tisto, kar jim govori njihov ljubljeni vodja. O številkah ni pomembno govoriti, to so za njih le odvečna dejstva, ki jih seveda v njihovem obtoževanju pač ne morejo uporabljati, ker bi potem pljuvali v lastno skledo. Saj veste, če govoriš z dejstvi imaš argumentirano izjavo, če pa govoriš na pamet z izmišljenimi ali potvarjanimi izjavami, pa pač govoriš populistično in propagandistično – v bistvu zavajaš javnost. To kar SDS najbolj počne.

No, politična kriza se je končala, tako je rekel Janša, če bi bil za mandatarja izvoljen, se politična kriza kakopak po njegovem ne bi končala, pač pa bi se nadaljevala, vse dokler ne bi Janša bil znova predsednik vlade. Tako pač je. Janševa vlada nima veliko manevrskega prostora, kriza je tukaj že od leta 2008 ali 2009, ni prišla leta 2012, tako kot nas (oziroma svoje privržence) poizkuša prepričati Janša. Hoče nas prepričati, takrat ko je bila Pahorjeva vlada, takrat ni bilo nobene krize, ne v Sloveniji niti na Svetu, zato tudi niso bili potrebne reforme, zato je bilo dovoljeno, da so jih v SDS rušili! Danes, je pač drugače, baje, leta 2012 smo stopili v krizo (krizo v desničarskih glavah), sedaj pa so tiste reforme, ki jih je predlagal Pahor, potrebne, še več celo odpuščanja bodo v javnem sektorju. Vsako nasprotovanje Janševim reformam bo kakopak bogokletno in protidržavno, ko pa je Janša in njegova stranka nasprotovala reformam, tisto pa je bilo konstruktivno delo opozicije. Ko je Pahor oziroma njegova ministrica dejala, da bodo potrebna odpuščanja v javnem sektorju, je seveda Janša takoj potegnil s sindikati in rekel, da tako pač ne gre, danes pa je govori čisto drugo, saj veste, kriza se je začela šele letos in šele sedaj so potrebni pravi ukrepi. V novi vladi se pojavljajo tudi predlogi, da bi interventni zakon podaljšali še za 6 mesecev, ja, prav tisti interventni zakon bi Janša podaljšal, ki mu je nasprotoval in prav njegova stranka je glasovala proti. A vidite, kako se lahko situacija spremeni. Janše je rušil vse ukrepe Pahorjeve vlade, bolj kot bo šlo Sloveniji slabo, več glasov bo dobil na volitvah -  to je bilo vse kar je bilo pomembno! Smešno, tudi oni bodo višali starostno mejo za upokojitev, posledično, tako kot je imel to v načrtu Pahor. Takrat so nasprotovali temu, sedaj pač ne? Zelo mi je zanimivo gledati tiste ljudi (večinoma desničarje), ki so bili proti pokojninski reformi, sedaj pa so kar na enkrat za, edina razlika je, da jo sedaj dela Janša. Kje imajo sedaj tiste neumne »argumente«?

No, nova Janševa vlada se je včeraj prvič sestala, in človek bi mislil, ker smo tako globoko v krizi, da bodo začeli takoj delati na gospodarstvu in financah, vsaj sodeč po zastrašujočih izjavah Janše, aha, ko pa je Pahor tako govoril, pa so v SDS govorili, da zastrašuje ljudi. A očitno ni tako hudo, saj prva stvar je bila na spisku: kadrovanje! Očitno bodo tistih 100 dni izkoristili za mirno kadrovanje, v tem času bodo zamenjali vse ljudi, ki jih je nastavil Pahor, in še več, potem pa se bodo mogoče lotili pravega dela. Najprej so zamenjali direktorja Sove, seveda, najbolj važno je, da na obveščevalni sedi njihov človek, potem pa so zamenjali še direktorja verskih skupnosti, sedaj bodo lahko Janševi ali NSi-ovi ljudje napisali zakon čisto po godu RKC. Je pa zanimivo, kako so odreagirali desničarji na zamenjavo direktorja Sove, rekli so, bravo Janša, zamenjaj te politično nastavljene ljudi iz Murgelj ali tranzicijske levice, ali udbomafije – pač tiste besede, ki jih SDS in njihovi privrženci najraje uporabljajo. Toda, saj je Janša nastavil novega direktorja, ergo: je politično nastavljen. A to pa potem takem ni problem? Aja, saj vem, sedaj ga je nastavil pravi človek, njihov človek, človek, ki je vodil evropski svet, to je bil najvišji položaj, na katerem je kadarkoli bil kakšen Slovenec – tega ne bo nobeden presegel! To je rekel Janša.

 • Share/Bookmark

Komentarji6 komentarjev

 1. vlkišef, dne 12.02.2012 13:41

  Ko je Pahor oziroma njegova ministrica dejala, da bodo potrebna odpuščanja v javnem sektorju, je seveda Janša takoj potegnil s sindikati in rekel, da tako pač ne gre?
  kr iz riti si to potegnil? Pahor je odpuščal tako,da je zaposlil 7000 novih ljudi

 2. heidi, dne 13.02.2012 09:19

  pahor je zaposlil 7000 v javni upravi, nekateri so sami sebi namen, nimajo niti prostorov, da bi delali, sprehajajo se in vlečejo plačo, nas davkoplačevalcev. V naši občini je bilo pred petimi leti zaposlenih 7 ljudi ( cca 4000 občanov šteje občina), sedaj jih je zaposlenih 35, kadar koga kaj vprašaš ne ve nič, če koga iščeš, ga ni, itd…..
  In to je Pahorjeva vlada oz.vlada iz murgelj.

 3. danilo II., dne 13.02.2012 10:41

  Torej na eno skrajnost udariš z nasprotno skrajnostjo, orodje “intelektualca” postane gorjača, ne pa inteligentni intelektualni argumenti!

  Sam vidim težave na političnem polju Doline Šentflorjanske v tem, da je uspelo skrajnežem tipa Stanovnik & co. politično klimo polarizirat na dva nasprotna pola skrajnežev, namesto da bi po 70 letih prišla do veljave statistično najštevilnejša sredinska usmeritev.

  Zato v predvolilnem času ter kasneje glavna tarča režimskih masmedijev ni bila SDS ampak Virantova lista, desna struja v Desus-u, SLS…

 4. Robert, dne 13.02.2012 12:12

  Tudi v naši občini smo zaposlili cel kup ljudi na novo, v vrtcu pa še vedno manjka vzgojiteljic. Po novih ukrepih pa jih ne smemo zaposliti. Razlog za nove zaposlitve pa je janšev zakon o zastonj vrtcu za drugega otroka. Kako bo nova vlada upoštevala svoj zakon o zastonj vrtcu za drugega otroka, istočasno pa prepove nove zaposlitve. V naši občini imamo dva oddelka v osnovni šoli več kot leta 2006, kdo jih bo učil?? V policiji manjka 10 % policistov, kljub temu, da je pahor zapislil kar nekaj ljudi na policiji.
  Zato janševi jurišniki ne govorite brez veze in na pamet. Ožja državna uprava (brez policije, vojske, bolnišnic in šol) se je zmanjšala za 2% pod to vlado, me zanima kako bo z naslednjo ?
  Danilo II Slovenija ni bila razdeljena pri samoosvajanju in tudi kasneje smo bili še kar nekaj časa enotni. Delitev se je pričela, ko so domobranci in njihov vodja državni tožilec začeli zahtevati, da se jim prizna peznije za njihovo sodelovanje v 2SV. Imajo se za zmagovalce, kljub temu, da so prisegli Hitlerju in SS. Sicer pa si preberi naslov, ki ga je napisala Ljudmila Novak (Domobranci so med vojno nastali zato, ker so partizani po vojni izvršili poboje) in boš videl zakaj smo razmišlajoči Slovenci proti desnici in proti RKC.

 5. Anu, dne 20.02.2012 20:41

  Robert, dne 13.02.2012 12:12

  Kje lahko preberem to od Ljudmile Novak?
  Hvala.

 6. Andrej, dne 21.03.2013 15:34

  Danes bi pričakoval isti vpis kot lansko leto.

Ime(obvezno)

e-pošta(obvezno)

Spletna stran

Govori odkrito

Komentiranje iz tujine je omogočeno zgolj prijavljenim uporabnikom !

 • Obvestilo: NOV BLOG!


  Blog Opozicija Norcem se je preselil na nov naslov in novo platformo!

  Nov blog se nahaja na naslovu:

  opozicijanorcem.blogspot.com

  ali

  opozicijanorcem.tk


  Blog (in prispevki) na SiOL-u bo ostal dostopen za javnost!

  Lep pozdrav,
  Opozicija Norcem


 • Spletna strateška igra eRepublik

 • Spremljajte me na Twitterju

 • zadnji komentarji

 • Koledar

  Februar 2012
  P T S Č P S N
  « Jan   Mar »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  272829