Okt
3
Hecno, švabobranec Anton Drobnič govori o moralni zmedi v kateri so zrasli Pahorji, Kučani, Turki, Stanovniki itd. T
Toda ali lahko o morali govori človek, ki je v 2. SV izdal domovino, ki se je v okupatorjevi vojski bojeval proti svojim rojakom in narodom, bil med policisti v pomožno nacistični vojski, ki so začeli državljansko in bratomorno vojno (takrat so bili še vaške straže – podlžniki fašistov), da je prisegel Tretjemu Rajhu v borbi proti zaveznikom in banditom (partizanom), da je prejemal oborožitev in plačo s strani nacistov, da je prejemal ukaze od SS Generalov, da je ovajal zavedne Slovence Gestapu, tudi povsem nedolžne civiliste, ki so bili le v sorodu s partizom? Vse to v imenu velikega vodje Tretjega rajha in navideznega človeka z belo brado, ki živi v oblakih in je vsemogočen.
Ja, on je res pravi človek, da lahko govori o moralni zmedi?
Zakaj imajo najbolj nemoralni ljudje v navadi, da govorijo o morali drugih?
(foto: naslovnica iz filma Amen – http://www.imdb.com/title/tt0280653/)
Komentarji
2 komentarjev
Danes vsi govorijo o vsem. Laiki o stroki, pacienti o zdravnikih, norci o psihiatrih, tatovi o poštenju. Janša bi temu rekel narobe svet.
O moralni zmedi sme govoriti tudi nekdanji vrhovni javni tožilec pravnik Anton Drobnič. Vendar ne morali drugih, temveč o lastni morali.
Ko sem pred časom brskal po UDBA.net na internetu (kmalu potem so ukinili UDBA.net brez pojasnil – to je bilo pod vlado Pahorja), sem z velikim začudenjem našel tudi njegovo ime. Toda njegov dosje ni tak kot večine, njegov ima številko 55000, kar po šifrantu pomeni: “oznaka za bivše redne sodelavce SDV” – torej UDBE.
Kdo pa ima še tako številko? Nekaj imen:
- mariborski nadškof Franc Kramberger, ki je sicer odstavljen, a ne zaradi članstva v UDBI,
- Aplenc Andrej, član SDS
- Drnovšek Janez (pokojni)
- Mušič Vladimir, ljubljanski mestni arhitekt in nekdanji moj sošolec
- Manca Košir
- Kmecl Matjaž, filozof in član Predsedstva Slovenije ob osamosvajanju.
Naštel sem jih le nekaj. Prepisal sem vse podatke iz UDBA.net
Dr. Ludvik Čanžek, Ljubljana